פורטפוליו לייב 07 + 08: הגוף


0

תגובות


לאור הביקוש, ההצלחה וההיענות, אני שמח לבשר שבחודש יוני יתקיימו שני מפגשים של פורטפוליו לייב בבית העיר! והפעם – שני מפגשים מיוחדים המתייחסים לתכני התערוכה BorderLine, המבקשת לבחון פנים שונות של הגוף האנושי ומוצגת בימים אלה במוזאון במסגרת "שנה של אופנה בבית העיר"ֿ.

– – –

הגוף הפך בשנים האחרונות למושג מרכזי בחשיבה תרבותית וביצירה אמנותית. הגוף הוא בו בזמן הביטוי האותנטי שמספר באופן חזותי את הסיפור של "העצמי", ובמקביל הוא גם טקסט, שנכתב על ידי החברה ושנענה לתביעותיה. גוף הוא מופע, תנועה, דימוי חזותי ותחושה; הוא טבעי וביולוגי, אך גם תרבותי ופוליטי. בשני המפגשים שיעסקו בגוף ובגופניות, נארח אמנים, יוצרים והוגים, שבוחנים את הגוף הפיזי ביצירתם.

במפגש הראשון, "ייצוגים של גוף", שיתקיים ביום שלישי ה-5/6, נשוחח על האופן שבו גוף וגופניות מתווכים באמצעי מדיה שונים, ונבחן שאלות של אתיקה, לגיטימיות ופוליטיקה של ייצוגים גופניים. האמן אורי גרשוני יתייחס לתפיסות של גוף באמנות הפלסטית, גם בעבודתו שלו, ועל הסיפורים החזותיים והנפשיים שהגוף הפיזי מספר. נילי ברויאר, אמנית וחוקרת מ"מכון אלין בית נועם" ללימודי מוגבלויות, תדבר על ההבדלים שבין "גוף תקני" לבין "גוף לא תקני". צפי סער, עיתונאית ובעלת הטור "גברת מג'ונדרת", תשוחח על דימויי גוף ועל תעשיית היופי, שמעצבת אותם כמודלים מדומיינים.

המפגש השני, שיתקיים שבועיים לאחר מכן ב-19/6, יעסוק ב"מניפולציות על הגוף", יתמקד בטכניקות שבהן אנחנו הופכים את הגוף למשהו אחר, מדגישים תמונה אחת שלו על פני תמונות אפשריות אחרות. הכוריאוגרפית והרקדנית יסמין גודר תדבר על מופעי הגוף במחול, ועל שימוש בגוף כמדיום של הבעה אמנותית. חוקר התרבות עמרי הרצוג ידבר על ניתוחים פלסטיים, ועל המשמעות של תפיסת הגוף כחומר גלם אסתטי. דרור אמסלם, עורך המגזין "ביד", ידבר על מניפולציות ארוטיות שמתבצעות על הגוף ובאמצעותו.

יהיה מעולה!